Eu nu mă simt bine şi simt că am să mor, - poezii62

luni, 23 ianuarie 2023

Eu nu mă simt bine şi simt că am să mor,

 

 

Eu nu mă simt bine şi simt că am să mor,
Asta vreau, să le spun acum duşmanilor.
Dar înainte ,ca să părăsesc acest pământ,
Pe toţi duşmanii mei, îi iau în primul rând.
 
Îi iau şi îi voi trimite, acolo la ceruri sus,
Să fie cu toţii pedepsiţi, de Domnul Isus.
Şi o să îi ia pe toţi împreună, cu cei din casă,
Să nu mai aibă parte de viaţă ca să mai trăiască.
 
Voi trimite acolo sus, în ceruri şi prietenii mei,
Îi voi trimite acolo sus, la ceruri dar nu singurei.
Îi voi trimite alături ,de copii lor să nu mai crească,
În urma lor ca să rămână, doar doamna să îi jelească.
 
Şi nu îmi va fii nici milă, să îi văd într-un coşciug,
Pe ai mei prieteni şi duşmani, va fii doar un câştig.
Că mulţi aşa au vrut, să nu mai fiu pe acest pământ,
S-au bucurat enorm, cu toţii aşa în al lor gând.
 
Dar cum EL Dumnezeu ,de mine grijă mare are,
Tot pe duşmanii şi prietenii mei, ia dus la disperare.
Le-a dat tot ce le putea da, ce ei aveau în gând,
Mulţi dintre aceştia acum, sunt la doi metri sub pământ !
 
dodorel62-Severin

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu