Această boală se numeşte Tară, - poezii62

sâmbătă, 4 februarie 2023

Această boală se numeşte Tară,

 

Eu sunt bolnav şi nu am sănătate,
Nici medicii nu au cum să mă scape.
Nu sunt medicamente acum în farmacie,
Nici leacuri multe ce îmi trebuieşte mie.
 
Eu sunt bolnav, nu cred că am să mai scap,
Eu sunt bolnav şi asta îi foarte grav.
Eu sunt bolnav şi simt că am să mor,
Căci am iubit acest frumos popor.
 
Eu sunt bolnav de o boală foarte grea,
Eu sunt bolnav de o boală foarte rea.
Această boală se numeşte Tară ,
Această boală e o boală rară !
 
dodorel62-Severin

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu