De mic părinţii mi-au luat maşina, - poezii62

duminică, 22 ianuarie 2023

De mic părinţii mi-au luat maşina,

 

De mic părinţii mi-au luat maşina,
Cu pedale, fără benzină şi motorină.
Şi cu ea eu toată ziua mă plimbam,
Tare fericit atunci eram.
 
De toate mi-a luat al meu părinte,
Eram mic dar eram foarte cuminte.
Eu nu am dus Doamne lipsă de nimic,
Mi-au cumpărat tot ce mi-am dorit.
 
Pentru ei banii atunci nu au contat,
Că eram singurul lor băiat.
Vroiau ca să am atunci de toate,
Nu mi-au zis că nu se poate.
 
Şi prin parc eu când mergeam,
Maşina mea o conduceam.
Era frumoasă a mea maşină,
Cu pedale, doar cu frâna !
 
dodorel62-Severin
 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu