Visul
meu frumos s-a terminat,
Însă eu acum sunt tot mai speriat.
Căci
cineva mi-a zis să uit a ta privire,
Chiar
dacă între noi a fost doar fericire.
Când afară se lasă întunericul deodată,
Aş vrea să mă culc şi să te mai visez odată.
Dar
somnul pe mine deloc nu mă ia,
Åži
în minte îmi vine doar privirea ta.
Dar
tu îmi vii din nou acum în minte,
Iar
eu încerc să te revăd ca înainte.
Cum mă alintai cu un zâmbet dulce,
ÃŽn
toate nopţile şi zilele trecute.
Inima
îmi spune las-o să plece, n-o mai ține,
Nu
o mai ţine acum deloc lângă tine.
Oricum ea este
acum foarte departe,
Åži toate visele
tale acum sunt destrămate.
Las-o
să plece acum pe a ei cale,
Nu
încerca să o mai cauţi pe nici o cărare.
Ea
e plecată acum pe drumul său,
Încearcă
să o uiţi chiar dacă acum ţi-e greu !
dodorel62-Severin


Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu