Vreau să vă spun români acum la toţi, - poezii62

luni, 30 ianuarie 2023

Vreau să vă spun români acum la toţi,

 


Doamne, azi la noi în toată România,
Domneşte ,cel mai mult hoţia şi prostia.
Vreau să vă spun ,români acum la toţi,
Că în ţara noastră ,găseşti multe curve şi hoţi.

A fii astăzi curvă în România, este ceva potent,
Aşa cum sunt, curvele noastre din Parlament.
Stau cu toţii acolo, pe banii noştrii grămadă.
Şi ne fură pe noi, pe faţă cu toţii la olaltă.

Ref: De aceia ,românii ies în stradă, cu toţii în disperare,
Şi vă strigă insistent ,să plecaţi hoţilor de la guvernare.

Ne-au vândut de mult, ţara la străini toată,
ILIESCU ,cu întreaga lui sleata de altă dată.
PSD-ule, ce ai făcut din această frumoasă ţară,
Ai vândut-o toată afară şi ai lăsat lumea să moară?

Nu va păsat, că nu mai avem în această ţară spitale,
Că şcolile ,sunt acuma aproape toate goale.
Că au plecat românii, de foame afară din ţară,
Că s-au săturat, de sărăcie şi să moară de foame.

Ref: De aceia românii, ies în stradă cu toţii în disperare,
Şi vă strigă insisten, să plecaţi hoţilor de la guvernare.

Agricultura românească, este acuma la pământ toată,
Ţăranii ,nu mai au pe ce cultiva aşa cum era odată.
Medicamentele de calitate, au dispărut toate din farmacii,
Toate astea voi guvernanţilor, nici nu vreţi să le ştiţi ?

Aţi distrus în totalitate fabrici, uzine şi abatoare,
Aţi îndatorat toată ţara şi aţi făcut-o pe veci datoare.
Pentru ce să vă mai voteze, acuma românii pe voi,
Că ne-aţi vândut şi ne-aţi îndatorat, pe veci acuma pe noi?

Ref: De aceia românii ies în stradă ,cu toţii în disperare,
Şi vă strigă insistent, să plecaţi hoţilor de la guvernare.

În România, analfabetismul, hoţia şi drogurile sunt la putere,
Autostrăzile, sunt toate sparte şi mor oamenii când merg pe ele.
Aţi vândut Marea Neagră, Dunărea, Delta şi petrolul din ţară,
Aţi închis minele, aţi vândut zăcămintele şi aţi dat oamenii afară.

Pentru ce să vă mai voteze românii ,acuma guvernanţilor pe voi,
Că ne-aţi distrus, ne-aţi vândut şi ne-aţi îmbolnăvit acuma pe noi?
Vreau să vă spun, că pentru ce aţi făcut şi pentru toată această şmecherie,
Voi guvernanţilor, cu toţii trebuie să zaceţi, pe veci acolo în puşcărie.

REFREN: De aceia românii ies în stradă, cu toţii în disperare,
Şi vă strigă insistent, să plecaţi hoţilor de la guvernare.

dodorel62 – Severin

Este un cantec pe o melodie reep pe care l-am compus in speranta ca romanii se vor destepta si nu vor mai vota PSD-ul si PNL -ul la noile alegeri .
Acesta este un pamflet si trebuie luat ca atare , dar in serios !

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu